Ana sayfa Medya U16 Kız Milli Takımı, Danimarka’ya 2-1 yenildi

U16 Kız Milli Takımı, Danimarka’ya 2-1 yenildi

95
0
PAYLAŞ

U16 Kız Milli Takımımız, Polonya’da katıldığı UEFA Gelişim Turnuvası son maçında Danimarka’ya 2-1 mağlup oldu. Danimarka’nın gollerini 9 ve 32.dakikalarda Sphie Gravesen atarken, Milli Takımımızın tek golünü 58.dakikada Beyza Semercioğlu kaydetti. Grubun diğer karşılaşmasında ise Polonya Yunanistan’ı 4-0 yendi.

Bu sonuçların ardından U16 Kız Milliler, grubu Danimarka’nın ardından ikinci sırada tamamladı.

Stat: Perla Stadıum

Hakemler: Michlina Diakow, Katarzyna Wöjs, Karolina Skalska, Angelika Roslek

Danimarka: Iben Snedgaard, Rikke Boldrup (Dk.41 Sarah Thygesen), Julie Topp, Signe Timmermann, Mille Jusjong (Dk.55 Frida Benzon), Ajla Julardzija (Dk.62 Thilde Bisgaard), Jazmin Schultz Petersen, Emma Veletanlic, Cilje Ostenfeld (Dk.55 Emilie Byrnak), Sphie Gravesen, Seval Eroğlu

Türkiye: Kevser Gündoğdu, Nilay Güreler, Rabia Nur Küçük, Narin Yakut, Nazlı Sadakat Saygılı (Dk.72 Nazlı Örnek), Beyza Semercioğlu, Kübra Deniz (Dk.35 Leylia Aydın), Berivan İçen, Mesude Alayont, Zeynep Kerimoğlu (Dk.52 Arzu Akkurt), Damla Yıldız

U16 Kız Milli Takımı’nın UEFA Gelişim Turnuvası aday kadrosunda şu isimler bulunuyordu:

Kaleciler:
Kevser Gündoğdu (Türkiyem Berlin Spor), Yağmur Gözder (Horozkentspor), Sudenur Yolcu (Kocaeli Bayan Futbol Kulübü)

Defans:
Selda Ataç (Dudullu), Narin Yakut (Kayseri Gençler Birliği), Damla Yıldız (Kocaeli Bayan Futbol Kulübü), Rabia Nur Küçük (Fomget Gençlik Ve Spor), Cennet Övünçkan (Konak Belediye Spor), Nilay Güreler (Konak Belediye Spor), Sadakat Nazlı Saygılı (Tsv Oberhaunstadt)

Orta Saha:
Berivan İçen (Beşiktaş A.Ş.), Kübra Deniz (Kocaeli Bayan Futbol Kulübü), Nazlı Örnek (Beşiktaş A.Ş.), Sena Bodur (Dudullu), Elif Duru (Horozkentspor), Arzu Akkurt (1207 Antalyaspor Kadın Futbol Kulübü), Canan Çetin (Pendik Çamlık Spor), Beyza Semercioğlu (Fomget Gençlik Ve Spor), Bahar Karakaş (Fc Ingolstadt 04), Yağmur Fatmanur Ocak (Kayseri Gençler Birliği), Leyila Aydın (Bsc Rehberge), Beyza Demir (Fomget Gençlik Ve Spor)

Forvet:
Mesude Alayont (Horozkentspor), Elanur Laçın (Akdeniz Nurçelik Spor), Zeynep Badıllı (Şanlıurfa Gençlik Spor)

Futbol Gelişim Direktörü: Tolunay Kafkas

Teknik Direktör: Necla Güngör Kıragası

Maç Programı:

03.04.2019TÜRKİYE1-0YUNANİSTAN11:00PERLA STADIUM
03.04.2019POLONYA1-1DANİMARKA16:00MUNICIPAL SPORTS STADUIM KSZO
05.04.2019YUNANİSTAN1-4DANİMARKA11:00MKS ORLICZ STADIUM
05.04.2019POLONYA0-2TÜRKİYE16:00MOSIR STADUIM
07.04.2019DANİMARKA2-1TÜRKİYE11:00PERLA STADIUM
07.04.2019YUNANİSTAN0-4POLONYA11:00MOSIR STADUIM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here