Ana sayfa Spor U17 Milli Takımı, Beyaz Rusya’yı 2-0 yendi

U17 Milli Takımı, Beyaz Rusya’yı 2-0 yendi

290
0
PAYLAŞ

Ukrayna’nın ev sahipliği yaptığı ve 8 takımın katılımıyla düzenlenen Viktor Bannikov Turnuvası’nda B Grubu’nda yer alan U17 Milli Takımımız üçüncü maçında Beyaz Rusya’yı 2-0 mağlup etti.

Kiev kentindeki Boryspil Stadyumu’nda oynanan ve Ukrayna Futbol Federasyonu’ndan Andrii Fedoruk’un yönettiği karşılaşmada Milli Takımımızın gollerini 21. dakikada Polat Abay ve 74. dakikada Ali Akman kaydetti.

Grupta bugün oynanan diğer maçta ise Letonya, İsrail’i 1-0 mağlup etti.

3 maçta 9 puan alan U17 Milli Takımımız B Grubu’nu lider bitirdi ve final oynamaya hak kazandı. Milli Takımımız, 19 Ağustos Pazar günü TSİ 17:00’de Bannikov Stadyumu’nda final maçında A Grubu’nun lideri Ukrayna ile karşılaşacak.

Hakemler: Andrii Fedoruk, Oleksandr Lapytskyi, Dmytro Smiliak, Roman Galitsyn

Türkiye: Arda Özçimen, Eren Karacaoğlu, Çağtay Kurukalıp, Gürkan Başkan (Dk. 79 Ahmet Emir Özbay), Halil İbrahim Sevinç (Dk. 79 Tayfun Tatlı), Berke Avaz (Dk. 69 Batın Özdemir), Salih Kavrazlı (Dk. 69 Kemal Bayrak), Rahmi Salih Kaya, Mustafa Kapı, Gülhan Üreyen (Dk. 52 Ferhat Çoğalan), Polat Abay (Dk. 52 Ali Akman)

Beyaz Rusya: Mikhailo Kazakevich, Andriy Makaranka, Aliaksei Shalashnikau, Uladzislau Kalinin (Dk. 78 Andrei Rum), Uladzislau Sychou (Dk. 63 Maksim Lutksi), Hleb Rouda (Dk. 63 Kiryl Kirkitski), Maksim Kavalevich (Dk. 53 Uladzislau Lozhkin), Taisir Adamchyk, Stanislau Lamaka (Dk. Yahor Nikaparonak), Maksim Natynchyk (Dk. 41 Aleh Pliut), Mikita Zhuk (Dk. 63 Makar Litskevich)

Sarı Kartlar: Dk. 10 Gürkan Başkan (Türkiye) – Dk. 14 Aliaksei Shalashnikau, Dk. 38 Hleb Rouda (Beyaz Rusya)

U17 Milli Takımı’nın Viktor Bannikov Turnuvası kadrosunda şu isimler bulunuyor:

Kaleciler:
Arda Özçimen (Göztepe A.Ş.), Evra Saner Gülal (Galatasaray A.Ş.)

Defans:
Çağtay Kurukalıp (Kasımpaşa A.Ş.), Emirhan Çetinbaş (Bursaspor), Gürkan Başkan (Fenerbahçe A.Ş.), Kemal Bayrak (Fenerbahçe A.Ş.), Melih Çalışkan (Altınordu A.Ş.), Muhammed Emin Sarıkaya (Bursaspor), Rahmi Salih Kaya (Altınordu A.Ş.)

Orta Saha:
Batın Özdemir (Fenerbahçe A.Ş.), Berke Avaz (Beşiktaş A.Ş.) Ferhat Çoğalan (LOSC Lille), Halil İbrahim Sevinç (Antalyaspor A.Ş.), Mustafa Kapı (Galatasaray A.Ş.), Polat Abay (Altınordu A.Ş.), Tayfun Tatlı (Altınordu A.Ş.)

Forvet:
Ahmet Emir Özbay (Beşiktaş A.Ş.), Ali Akman (Bursaspor), Gülhan Üreyen (Fenerbahçe A.Ş.), Salih Kavrazlı (Altınordu A.Ş.)

Genç Milli Takımlar Sorumlusu: Tolunay Kafkas

Teknik Direktör: Turhan Sofuoğlu

Viktor Bannikov Turnuvası Programı:

Tarih – Saat 1. Takım Skor 2. Takım Stat / Yer
15.08.2018 – 18:00 TÜRKİYE 2 – 0 LETONYA Boryspil, Kiev
15.08.2018 – 18:00 İSRAİL 2 – 2 BEYAZ RUSYA Shchaslyve, Kiev
15.08.2018 – 18:00 UKRAYNA 2 – 0 SLOVAKYA Bannikov, Kiev
15.08.2018 – 18:00 LİTVANYA 1 – 2 GÜRCİSTAN Obukhiv, Kiev
16.08.2018 – 18:00 İSRAİL 0 – 1 TÜRKİYE Boryspil, Kiev
16.08.2018 – 18:00 BEYAZ RUSYA 2 – 0 LETONYA Shchaslyve, Kiev
16.08.2018 – 18:00 UKRAYNA 3 – 1 LİTVANYA Bannikov, Kiev
16.08.2018 – 18:00 GÜRCİSTAN 0 – 0 SLOVAKYA Obukhiv, Kiev
18.08.2018 – 18:00 BEYAZ RUSYA 0 – 2 TÜRKİYE Boryspil, Kiev
18.08.2018 – 18:00 LETONYA 1 – 0 İSRAİL Shchaslyve, Kiev
18.08.2018 – 18:00 GÜRCİSTAN 1 – 2 UKRAYNA Bannikov, Kiev
18.08.2018 – 18:00 SLOVAKYA 3 – 0 LİTVANYA Obukhiv, Kiev
19.08.2018 – 15:00 LİTVANYA İSRAİL Shchaslyve, Kiev
19.08.2018 – 15:00 GÜRCİSTAN LETONYA Boryspil, Kiev
19.08.2018 – 15:00 SLOVAKYA BEYAZ RUSYA Obukhiv, Kiev
19.08.2018 – 17:00 UKRAYNA TÜRKİYE Bannikov, Kiev

Viktor Bannikov Turnuvası Grupları:

A GRUBU O G B M A Y AV P
1. UKRAYNA 3 3 0 0 7 2 5 9
2. SLOVAKYA 3 1 1 1 3 2 1 4
3. GÜRCİSTAN 3 1 1 1 3 3 0 4
4. LİTVANYA 3 0 0 3 2 8 -6 0

 

B GRUBU O G B M A Y AV P
1. TÜRKİYE 3 3 0 0 5 0 5 9
2. BEYAZ RUSYA 3 1 1 1 4 4 0 4
3. LETONYA 3 1 0 2 1 4 -3 3
4. İSRAİL 3 0 1 2 2 4 -2 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here